wtorek, 25 lutego 2014

Jack Strong

                                                            
Witam wszystkich w ten zimny wieczór. Dzisiejszy dzień był lajtowy, wycieczka do kina a potem wieczór z moją kochaną Ewelinką.

Dzisiaj w kinie oglądaliśmy film ''Jack Strong'' o polskim szpiegu Ryszardzie Kuklińskim.
Mimo że nie zbyt przepadam za historią, a to wina mojej nauczycielki, to lubie takie filmy, można dowiedzieć sie czegoś w przyjemny dla oka i ucha sposób.
p.Kukliński był to szpieg, który prowadził różne sprawy, " wkopując" tak jakby Polske, przesyłał im większość papierów. Każdy chyba wie że w latach 60-70 szpiegostwo było surowo karane. Już na początku filmu można sie było o tym przekonać kiedy to w piecu hutniczym ginie jeden ze szpiegów.
Przez reszte filmu pokazane jest życie naszego bohatera i jego rodziny.

W role R.Kuklińskiego wcielił sie aktor M.Dorociński. Ogladałam pare filmów z nim i twierdze iż w tym filmie dał z siebie wszytsko. Wcielił sie w swoją postać bez dwóch zdań. Grał całym sobą i przekonywał tym.
Jego żone grała M. Ostaszewska. Aktorka ta jest z rodzaju kobiet które lubią sie wykazać, w każdym filmie jest silną kobietą która nie da sobie w kasze dmuchać i tu było tak samo, umie pokazać siebie.

Film jest naprawde wspaniale zrobiony, aktorzy idealnie dobrani. Film jest zarówno wzruszający, jak i miejscami śmieszny oraz trzymający w napięciu. Czyli ma wszystko to co dobry film powinien mieć.
Każdy ten kto chce pozna blizej historie Kuklińskiego zapraszam do kin. :)

3 komentarze:

 1. Mieliśmy na to iść do kina, ale dyrektor się nie zgodził. -,- Ale chyba potem w internecie obejrzę. :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello, after reading this amazing post i am
  also happy to share my know-how here with mates.

  Here is my site; webpage

  OdpowiedzUsuń