niedziela, 12 października 2014

Ważne decyzje

Hej!
Jak tam po pierwszym miesiącu szkoły? Jak oceny?

Ja  nie mam na nic czasu! Ale dzisiaj pisze dla was z zimnej Gdyni, zapraszam !

OPIS:

To był najgorszy tydzień w życiu Lucy.

Serio, najgorszy z najgorszych. To wszystko już ją przerasta – chce uciec. Z domu, od własnych myśli i od własnego życia. Chce zostać zupełnie nową Lucy. Decyduje się więc na coś, co dawnej Lucy nie przeszłoby nawet przez myśl.

Teraz jej życie już nigdy nie będzie takie samo. Czy będzie mogła mieć teraz chłopaka? Co powie przyjaciołom? Czy będzie miała odwagę przyznać się rodzinie? Jej życie jest teraz zupełnie inne. Każda chwila to dar. A tych chwil może nie być już zbyt wiele…

Ten jeden raz, który zmieni całe życie.

Moja opinia:

O HIV słyszy się wiele, o tym żeby się zabezpieczać i bla bla bla...
Ale powiedzmy sobie prosto w oczy, ilu z nas zastanawiało się co by było gdybyśmy się zarazili? Praktycznie nikt, większość z nas żyje chwilą i nie myśli o konsekwencjach.
Nasza bohaterka Lucy miała cudowne życie,miała chłopaka i swój teatr który dawał jej wiele szczęścia. Ale nagle to wszystko legło w  gruzach,  Lucy pod wpływem impulsu robi rzecz której będzie żałować, lecz nie podejrzewa jak bardzo zmieni to jej życie.

Lucy to wspaniała dziewczyna, miła, chętna do pomocy i bardzo utalentowana ale co teraz? Kiedy jej życie właśnie się wali bo dowiedziała się że ma HIV.

Ta książka dała mi wiele do myślenia, dzięki niej uprzytomniłam sobie jak wiele decyzji ma wpływ na nasze dalsze  losy, jak jeden impuls czy gorszy dzień może nam zrujnować życie, jak ważni są przyjaciele i ich wsparcie.
W żadnym wypadku nie chciałabym być w jej sytuacji, nie wiedziałabym co robić, komu powiedzieć a komu nie.

Autorka ukazała nam świat osoby chorej, dając nam czas na myślenie. Lekki styl pisania autorki sprawiał że książke czytało się w zaskakująco szybkim tempie.

Za poznanie historii Lucy dziękuje grupie wydawniczej GW FOKSAL,

4 komentarze:

  1. Nie przepadam za takimi książkami, więc chyba sobie tę daruję. ;)
    Pozdrawiam, Shelf of Books :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawie się zapowiada, ale raczej nie będzie to jedno z moich must have :)

    http://faaantasyworld.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń