piątek, 27 czerwca 2014

Tatuaż z lilą


Tatuaż z lilią - Seno Ewa
Witam was moi drodzy w wakacje!
Ja zakończyłam rok szkolny wczoraj, bo 3 gimnazjum. Teraz liceum. W końcu! Ale na razie wakacje czyli 2 miesiące laby, chodzenia późno spać i czytania góry książek!

Dzisiaj przedstawiam wam książkę polskiej autorki '' Tatuaż z lilią''.
OPIS:

Pierwszy tom nowej serii młodzieżowej z elementami paranormalnymi. Gdy Nina kończy 18 lat, w jej życiu zdarza się aż nadto przełomów. Jej chłopak okazuje się zainteresowany też innymi dziewczynami. W wypadku samochodowym giną jej rodzice. Jedynaczka na dalszą część edukacji wyjeżdża z Wilanowa do swojej ciotki w Stanach Zjednoczonych. Ale w rzeczywistości przenosi się dalej niż za ocean. Okazuje się, że otrzymany w emocjonalnej chwili tatuaż zaczyna być dla niej kluczem do świata Antilii, w którym nie wszyscy są przyjaciółmi…

Moja opinia:
Wiele książek polskich autorów zraziło mnie do siebie, głównie stylem, wiec do tej książki nie podchodziłam jakoś pozytywnie poprostu nie chciałam się zrazić.
Od pierwszych stron książka wciąga, kiedy poznajemy Nine, jej tatę i macoche oraz niewiernego chłopaka i przyjaciółkę współczujemy Ninie i czujemy się jakbyśmy byli obok niej. Kieyd giną jej rodzice dziewczyna zostaje sama, nagle przyjeżdża jej ciotka, która proponuje jej wyjazd do jej miejsca zamieszkania. Nina zgadza się i wyjeżdża, zdradzę wam tylko że w podróży poznaje tajemniczego Aleksa.
Ucieszyłam się kiedy dziewczyna wyjechała z Polski zagranice ponieważ dziwnie się czułam czytając Polskie imiona takie jak na przyklad Marek.
Nina w dniu urodzin robi sobie tatuaż, ten tatuaż wiele zmieni w jej życiu.
Polubiłam styl pisania autorki od samego początku, lekki i przyjemny, szybko się czyta. Nie ma czasu się nudzić, w książce jest wiele akcji. Cała sytuacja z Antilią jest bardzo ciekawa, mimo że nie dokońca zrozumiałam kim ona jest, to jestm zadowolona z tej książki. Bardzo się ciesze że tą książke przeczytałam.
Polecam każdemu kto lubi romanse i fantastykę, wiele akcji i pięknych chłopaków. ^^

Za możliwość poznania histori ''Tatuażu z lilią'' Dziękuje wydawnictwu Ferria!! : )

6 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej lektury

  OdpowiedzUsuń
 2. Poluję na tę książkę. Jak na razie słyszę same pozytywne opinie o niej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie, że piszesz recenzje, ale błagam, jak już to robisz i już szczególnie dla wydawnictw, to nie popełniaj takich gar stylistyczno-interpunkcyjnych. Dodatkowo polecam czytać recenzje na innych blogach (nie mówię, że na moim, ale z ręką na sercu mogę polecić Ogród Pełen Książek), byś zobaczyła, jak się je pisze tak, by interesować, nie zdradzić zbyt dużo i przy tym dobrze napisać opinię o książce/filmie etc.
  Za książką planuję się rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaa... wystarczyły mi dwa zdania z "opinii" :D I tak wiem już za dużo :( Piękne słowa Natalio ;)

   Usuń
 5. Dzisiaj już drugi raz wpadam na tę recenzje i chyba będę musiała ją gdzieś złapać. ;p

  OdpowiedzUsuń