niedziela, 8 czerwca 2014

Tylko dzięki miłości


Okładka książki Tylko dzięki miłości
Hej!
Pogoda w końcu piękna,  niedługo wakacje, normalnie żyć nie umierać!
Z racji tego że niedługo koniec roku to będe was odwiedzać o wiele wiele częściej i będzie się pojawiało więcej postów i może nawet konkurs :))

Dzisiaj chcę wam przedstawić książkę pt.:''Tylko dzięki miłości''
Opis:

Zuzanna Hulewicz traci w wypadku rodziców i siostrę. Opiekę nad nią przejmuje charyzmatyczna babcia Jadwiga. Wizyty w dworku Różany pod Krakowem, podróże po Europie i do Egiptu, ważne rozmowy, smakowanie światowego życia sprawiają, że Zuzanna wyrasta na niezwykłą kobietę.

Klimatyczny Kraków lat trzydziestych odchodzi w przeszłość wraz z wybuchem drugiej wojny światowej. Wszystko się zmienia, jednak w Zuzannie rodzi się coś niezmiennego – miłość do Joachima, Niemca, któremu ona też nie jest obojętna. Czy ich uczucie przetrwa wojenną zawieruchę?


Moja opinia:
16-letnia Zuzanna niedawno straciła rodziców i siostrę, którzy zginęli w wypadku. Mieszka w Krakowie ze swoją babcią. Jest dobrą uczennicą i grzeczną wnuczką. Martwi się z powodu niezrozumiałego odrzucenia przez dziewczęta z klasy i nie cierpi swoich dziecinnych warkoczy. Pociechą w życiu są dla niej podróże po świecie, pobyty w dworku na wsi i kino.
 Joachim to zdolny inżynier, Niemiec z Prus Wschodnich. Pracuje w Afryce dla kampanii handlowej. Gdy na zdjęciu swojej siostry spostrzega jej koleżankę, skromną blondynkę, z miejsca zostaje zauroczony.

Historia tej dwójki jest przedstawiona w formie pamiętnika, dla mnie to nowość lecz miałam wrażenie że utrudnia to autorce ciekawe przedstawienie miejsc i wydarzeń. Książka ograniczyła się do opisywania wydarzeń młodego mężczyzny i kobiety.
Pomimo tego że w książce są zawarte interesujące fakty (dziewczyna podróżuje po kilku państwach, a mężczyzna żyje w czarnej Afryce), to książka w większości jest po prostu nudna.

Z powieści można się dowiedzieć wielu faktów z życia wojennego, Zuzanna nie uzewnętrznienia emocji w jej pamiętniku, a przecież w tym celu się go pisze: by poukładać w głowie trudne tematy własnego życia. Z tego powodu wydaje się, że książka jest jedynie po to by szeroko zaprezentować sytuację w Europie przed drugą wojną światową, opisać zabytki miast europejskich i Egiptu oraz życie na Czarnym Lądzie.

Mimo tego dziękuje tej książce za tyle informacji, ale powiem tylko jedno tytuł jest bardzo mylący ale radze przeczytać samemu.
Z książki dowiemy się dużo, lecz mało w niej miłości, powieść urozmaicają przepisy kulinarne. Nie powiem, że książka jest zła, ale też nie powiem, że jest cudnie dobra. Żeby wyrobić sobie zdanie radze przeczytać samemu. : )

Moi drodzy ! Chciałam was zaprosić do sklepu w którym możecie kupić i zaprojektować własną koszulke czy poszewke. Jeżeli jesteście zainteresowani to zapraszam was do Fussy Blood Art. A poniżej znajdziecie jedną z wielu ich przepięknych prac! :)Za możliwość przeczytania dziękuje księgarni Matras! : )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz