wtorek, 26 sierpnia 2014

Beznadzejny


Hej.
Czuje się tak beznadziejnie.. Zaraz szkoła, a mnie nic nie cieszy. Strasznie się boje iść do nowej szkoły...

Dzisiaj przedstawiam wam książkę która rozbiła mi serce na 100000 małych kawałków i na razie nie posklejało się na nowo.

Opis:

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

Moja opinia:

Hopeless- beznadziejny.. Każdy z nas czuje się czasem beznadziejnie, ma wszystkiego i wszystkich dość.

Główną bohaterką książki jest Sky, która do siedemnastego roku życia nie chodziła do szkoły, gdyż była uczona w domu przez swoją adoptowaną matkę. Była wychowywana z dala od nowinek techniki. Kiedy w końcu udaję jej się przekonać matkę do pójścia do normalnej szkoły jej najlepsza przyjaciółka wyjeżdża do Włoch pozostawiając ją samym w nowym dla niej miejscu.
 Tak na prawdę książek z gatunku New Adult jest pełno... Wszystkie praktycznie o dziewczynkach z trudną przeszłością i w ogóle.. To już się robi powoli nudne, ale takie książki jak p.Hoover mogłabym czytać w nieskończoność. To już moje drugie spotkanie z jej twórczością i oby dwa udane, pierwsze możecie podziwiać o ------>TU<--------.

Kiedy Sky poznaje Holdera jej życie się zmienia. Czuje do niego coś więcej, czuje motylki w brzuchu i zdenerwowanie przed każdym spotkaniem z nim.
Holder to typowy Bad boy w którym zakochują się wszystkie dziewczynki. Po szkole chodzą różne plotki i na temat Sky i Holdera, ale co okaże się prawdą?

Na pierwszy rzut oka książka przyciąga uwage, muszę się przyzna że nawet nie przeczytałam z tyłu o czym jest książka. Po prostu musiałam poznać historie Hopeless.

Pierwsze rozdziały nie wciągnęły mnie na tyle żeby od początku zachwalać książkę... Odkładałam ją, wracałam do niej i tak w kółko, ale jak przebrnęłam przez jej pierwsze rozdziały nie mogłam się od niej odczepić.. Odkładałam ją tylko dlatego że kleiły mi się oczy do snu.

Sytuacje między Holderem a Sky są fantastyczne, pełne czułości ale też czasami pełne nie zrozumienia między nimi.

Autorka pisze lekko, przyjemnie i zrozumiale a żeby wymyśleć tak zawiłą historie trzeba mieć nie lada głowe!
Czekam na kolejne 2 części Hopless.
A ''Hopeless'' kupimy TU!


  Jest tutaj bramka? – pytam, skonsternowana. – Czemu zawsze wspinamy się po ogrodzeniu? – Posyła mi przebiegły uśmiech. – Byłaś w sukience dwa razy, kiedy tutaj byliśmy. Jaka jest zabawa w przechodzeniu przez bramkę?
Colleen Hoover – Hopeless

Za poznanie historii Sky dziękuję empik.com

10 komentarzy:

 1. Czytałam już o tej książce i mam ją w planach. Co do szkoły, to uwierz mi - ciesz się, że jeszcze do niej chodzisz. Jak pójdziesz do pracy, to dopiero będzie beznadziejnie :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jak szłam do gimnazjum to też się bałam... A tak z ciekawości, do jakiego liceum idziesz?
  Strasznie dużo ludzi zachwala "Hopeless". Ja jeszcze nie czytałam, więc się nie wyrażę, ale mam zamiar zabrać się za tę pozycję. :)
  PS Dostałaś ze współpracy z Empikiem, czy po prostu kupiłaś w Empiku? :D

  OdpowiedzUsuń
 3. "Hopeless" czytałam , przyjemna lekturka , z przesłaniem , ale mimo wszystko bardziej podobała mi się "Pułapka uczuć " ;) Miałam tak samo jak Ty , też co parę rozdziałów odkładałam książkę ,ale wreszcie przez nią przebrnęłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie miałam jeszcze okazji przeczytać tej pozycji, ale za niedługo się za nią zabiorę, bo czeka u mnie na regale :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko nie zraź się do pierwszych rozdziałów ;)

   Usuń
 5. Mam na półce podziwiam to jak jest wydana.. Zresztą jej treść również podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie kocham tą autorkę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wolę''Pułapk uczuć'' ... nudna troche była a pułapka ciekawa

  OdpowiedzUsuń