poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Bezpiecznie jak w domu

Witajcie, ludzie niech ktoś mi powie co to za fatalna pogoda?!
Ale my książkomaniacy mamy książki!
Nie straszna nam żadna pogodna.
Dzisiaj kolejna mroczna powieść.

OPIS:


Lisa i jej kilkuletnia córeczka Anouk mieszkają na uboczu. Któregoś dnia w ich domu pojawia się nieproszony gość, a wtedy życie zamienia się w koszmar. Kim jest obcy mężczyzna? Czego od nich chce? Każda kolejna godzina odsłania coraz bardziej przerażającą prawdę, a dom, wydawałoby się, bezpieczne schronienie, staje się więzieniem…Lisa za wszelką cenę pragnie chronić swoją córkę. Światełko nadziei daje jej świadomość, że ktoś widział, co się stało w jej domu. Dlaczego jednak świadek nie po informował policji?


Zdaje się, że nie ma ucieczki z tej matni…


Milion sprzedanych egzemplarzy w Holandii.


Moja opinia:


"Bezpiecznie jak w domu" to książka autorstwa holenderskiej pisarki. W Holandii utwór ten okazał się bestsellerem i sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy a ja nigdy nie miałam styczności z tą autorką, ani nawet nie słyszałam jej nazwiska.

Dom to nasz azyl, miejsce w którym powinniśmy się czuć bezpiecznie. Bronimy do niego dostępu obcym i pilnujemy by nikt nie naruszył nietykalności domowej przestrzeni, to nasze intymna strefa.
 Jak byście się czuli gdyby ktoś  wszedł do waszego domu, bez żadnego powiadomienia i jeszcze okazał się morderca?
W takiej sytuacji znalazła Lisa która mieszka wraz z córką Anouk. Kiedy w poniedziałkowe popołudnie wiesza pranie we własnym ogrodzie, nagle przed nią wyrasta postać tajemniczego mężczyzny. Przerażona Lisa próbuje schronić się w domu, jednak mężczyzna  mający przewagę nad słaba kobietą bez trudu do  niego wchodzi. Lisa barykaduje drzwi. Od tej krótkiej chwili życie tych trojga zaczyna się ze sobą przeplatać.

Książka szybko się rozkręca, mrozi krew w żyłach. Z kartki na kartkę czytelnik wkręca się w historie. "Bezpiecznie jak w domu" jest to jedna z tych książek po które sięgnęłam zupełnie przypadkowo, ale z tej pozycji jestem zadowolona, polecam ta książkę każdemu kto lubi dreszczyk emocji, trochę strachu. Szybko wkręcisz się w akcje i nie wypuścisz jej z rak zanim nie poznasz zakończenia.


Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Feeria .


3 komentarze:

 1. A u mnie dzisiaj pogoda idealna! Pięknie jest w Katowicach :)

  Książka raczej nie dla mnie, tym razem podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie dzisiaj pogoda piękna:) Nie jestem pewna czy spodoba mi się ta książka, ale zawsze warto spróbować:)

  OdpowiedzUsuń
 3. No może... Chociaż nie przepadam za bardzo za kryminałami, ale przecież wszystkiego należy spróbować. ;)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń