piątek, 4 kwietnia 2014

Chcesz widzieć czy raczej nie ?

Okładka książki Nie chcesz wiedzieć Witajcie moi drodzy czytelnicy !
Dzisiaj przybyła do mnie paczuszka od Jaguara,a co w niej znalazłam? Tego dowiecie  się kiedy indziej ^.^

W końcu skończyłam czytać, przez testy brak czasu. No ale czego się nie robi dla książek i tak o to mogę wam przedstawić recenzje ''Nie chcesz wiedzieć''.

OPIS:
Przed dwoma laty wysepka u wybrzeży Oregonu była świadkiem dramatycznych wydarzeń, kiedy seryjny morderca kobiet uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Wkrótce potem szpital zamknięto. Przestępcy nigdy nie schwytano. 
W życiu Avy rozegrał się wtedy jednak inny dramat…
W snach Avy jej synek wygląda tak samo jak wtedy, gdy widziała go po raz ostatni. Ale na jawie za każdym razem na nowo boleśnie przeżywa swoją tragedię: Noah zniknął bez śladu dwa lata temu. Więc jak to możliwe, że nocą słyszy jego płacz, a w sennych koszmarach widzi, jak Noah biegnie po pomoście, jak jest coraz bliżej krawędzi…
To skutek traumy, przekonują psychiatrzy. Ale Ava nie może się oprzeć wrażeniu, że mąż, rodzina i terapeuta nie mówią jej wszystkiego.
Nagle znów ktoś zaczyna mordować kobiety – które Ava dobrze znała. A na wyspie pojawia się tajemniczy mężczyzna…

Moje skromne zdanie:


Przez pierwsze 100 stron książka wlecze się nie miłosiernie wolno.  Poznajemy kobiete, Ave, która mieszka na wyspie z mężem. Przed dwoma laty zaginął jej synek Noah, kobieta nie może pogodzić się z jego stratą. 

Jej mąż Wyatt coś przed nią ukrywa ale ona mu nie ufa i słusznie.

Historia mroczna, tajemnicza, a z każdego zakątka wyspy wyciekają tajemnice.

Autorka bardzo długo buduje napięcie, co z każdą kartką budziło moją ciekawość. Jedynie początek książki lekko ją psuje, lecz zauważyłam że nie którym się to podoba. Lubie jak książka szybko się zaczyna, to zachęca do jej czytania. Potem zaczyna się właściwa akcja. Ciekawość, jak potoczą się losy bohaterów, co odkryje śledztwo, co dalej odsłoni się w ludzkiej pamięci i dalsze śledztwo. Na samym początku przyjeżdża Austin Dern, chłopak jest mega podejrzany. No ale reszty dowiecie się sami. Ava czasami mnie irytowała swoją postawą i zachowaniem, ryzykowała nawet życie.  Książka budziła we mnie przerażenie, pewne momenty mrożą nam krew w żyłach i nie dają jej się odmrozić.  Jak myślicie jak się potoczy śledztwo? 

Dzisiaj krótko ale treściwie.


Książka jest tajemnicza, polecam ją każdemu kto lubi kryminały, w końcu coś dla +Radosław Kowalski . Ogólnie nie czytam kryminałów, ale spodziewajcie się recenzji jeszcze jednego. ;)

A wy co poczytujecie? 


Za możliwość przeczytania dziękuje księgarni Matras ! 

2 komentarze:

  1. Powodzenia na testach! Książka mimo to, raczej nie dla mnie. Nie wiem czemu, ale jakoś mnie nie zainteresowałaś... :)


    shelf-of-books.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm ... Ogólnie lubię kryminały ;D Do tej książki to tak nawet, nawet mnie ciągnie ale wiesz, skoro tam pisze: "(...) dla miłośniczek Tess Gerittsen" to oznacza, że na bank mojej siostrze muszę to dać!! :D Dzięki!

    P.S. hah, Radek jak zawsze wybredny xD

    OdpowiedzUsuń