niedziela, 6 lipca 2014

Cześć mała - Lato drugiej szansy


Hej!
Jak tam u was?
Lato w pełni a mnie lekko wkurza słońce...
Tak jak obiecałam wstawiam recenzje ''Lato drugiej szansy''.

OPIS:

Taylor Edwards ma nieprawdopodobnie utalentowane rodzeństwo i dobrze ugruntowane przekonanie, że niczym się nie wyróżnia. No, może poza tym, że nienawidzi konfrontacji i ucieka, ilekroć na horyzoncie majaczą kłopoty.
Kiedy okazuje się, ze ojciec Taylor jest ciężko chory, rodzina podejmuje decyzję, że wszyscy razem spędzą lato w domku nad jeziorem z którym wiąże się wiele wspomnień.

Po raz ostatni Taylor była tam w wieku dwunastu lat i jest to ostatnie miejsce, do którego chciałaby wrócić. Lato w tym miejscu oznacza konieczność zmierzenia się z przeszłością - z Lucy, niegdyś najlepszą przyjaciółką i Henrym Crosbym, który zapisał się w jej pamięci jako pierwsza wielka miłość.

Mija trochę czasu i do Taylor dociera, że powrót nad jezioro daje jej szansę na naprawienie tego, co kiedyś popsuła, odzyskanie ludzi, na których jej zależy i pożegnanie z tymi, których niebawem zabraknie.

"Uwaga! Warto zaopatrzyć się w chusteczki!" - The Boston Globe

"Piękna i zarazem prawdziwa książka o rodzinie, miłości i bólu związanym z utratą kogoś bliskiego." - Publishers Weekly

"Wzruszająca, poruszająca, świetnie napisana książka." - VOYA

"Słodko-gorzka, wzruszająca opowieść o rodzinnych więzach, wartości prawdziwej przyjaźni i miłości, która pozwala człowiekowi pozostać przy ukochanej osobie aż do końca." - Booklist

MOICH SŁÓW KILKA:
Na książkę powiem szczerze czekałam, byłam ciekawa tej ''drugiej szansy''. Kiedy zaczęłam czytać lekko się zawiodłam, książka nudziła mnie, Taylor wkurzała i nic nie rozumiałam z tego wszystkiego. Ale kiedy głębiej zaczęłam poznawać Taylor, Henrego i Lucy oraz historie, która wydarzyła się kiedyś w końcu książka zaczeła mi się podobać. Musze przyznać, że musiałam do niej po prostu dojrzeć. Mimo, że uważam że problem Taylor był dla mnie lekko błachy to i tak się wszystko wyjaśniło.: )

Poznajemy rodzinę Taylor jej siostre i braciszka, który wiedział wszystko o co byśmy go nie zapytali, również poznajemy rodziców, mame i tatę. Tata Taylor jest ciężko chory, muszę przyznać że zwrot ''Cześć mała'' strasznie pozostał mi w pamięci.. Polubiłam Henrego i Eliota, to dwie bardzo pozytywne na swój sposób postacie.

Po fatalnym początku, bardzo polubiłam książkę, można się przy niej zastanowić nad swoim stosunku do rodziców.
Autorka pisze lekko przez co książka jest dobra na odstresowanie, ale jeżeli mamy mało czasu to lepiej jej nie zaczynać... ''Dokończe rozdział i idę coś robić'' NIE DZIAŁA...

Warto się zaopatrzyć w paczkę chusteczek, złapałam się na tym że coraz częściej płacze na książkach... Ae to pewnie dlatego, że książki ą świetne napisane i wyobrażam sobie co ja bym zrobiła na miejscu bohaterki.

Z czystym sercem moge polecić wam tą powieść, pośmiejecie się przy niej, popłaczecie. Książka idealna na lato! : )


Za możliwość przeczytania dziękuje wyd. Jaguar! 

4 komentarze:

  1. Uwielbiam książki, które wywołują we mnie emocje.ta chyba również by taka była.

    OdpowiedzUsuń
  2. Słonko nie tylko Ciebie drażni, ale za to będziemy opaleni więc jest z czego się cieszyć ;) Uwielbiam książki, które wywołują we mnie różne odczucia. Płacz, śmiech itp. Dlatego z wielka przyjemnością przeczytam i tę powieść ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna recenzja :) Książka nie w moim guście ale kto wie może kiedyś po nią sięgnę :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń