piątek, 9 maja 2014

Opróżnianie portfela w maju!


Moi drodzy,w maju mamy wiele premier! Już ostrze sobie pazurki na kilka pozycji! A co ciekawego mamy w maju?

Na początek wraz z wydawnictwem Feeria chciałam was zaprosić do zapoznania się z drugą częścią książki '' Urodzona o północy''! Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tej książki i moja opinia była również pozytywna!

TYTUŁ: Przebudzona o świcie
PREMIERA: 21.05.2014
WYDAWNICTWO: Feeria
OPIS:
 Kontynuacja bestsellerowej książki "Urodzona o północy" z serii Wodospady Cienia. Kylie Galen przebywa w Wodospadach Cienia już od jakiegoś czasu.
Choć wśród tych wszystkich niezwykłych istot jej życie już nigdy nie będzie takie samo, czuje, że jej miejsce jest właśnie tutaj. Wciąż jednak nie ma pojęcia, kim jest naprawdę. Desperacko pragnie ustalić swoją tożsamość i zrozumieć, dlaczego nawiedzają ją duchy. Jeden z nich twierdzi, że ktoś bliski Kylie umrze przed końcem lata. Nie wiadomo, kto to będzie ani jak go uratować. Kylie dręczą też problemy sercowe. Nie potrafi zdecydować, czy zostać z wilkołakiem Lucasem, związek z którym nie należy do usłanych różami, czy być z półelfem Derekiem, który zaczyna coraz bardziej na nią naciskać. Dziewczyna wie, że musi dokonać wyboru…
 Romanse jednak muszą zejść na dalszy plan, gdy ciemna strona świata istot paranormalnych zaczyna zagrażac wszystkiemu, co jest dla Kylie drogie.


Dar Julii - Tahereh Mafi

TYTUŁ: Dar Julii #3
DATA PREMIERY: 21.05.2014
 WYDAWNICTWO: Moondrive
OPIS:
Trzeci tom bestsellerowej serii o losach Julii, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.

''Jestem klepsydrą. Siedemnaście lat przesypało się przeze mnie i pogrzebało mnie w mym własnym wnętrzu. Czuję, że mam zrośnięte, ciężkie od piasku nogi, umysł przepełniony ziarenkami wahania i niedokonanych wyborów, tracę cierpliwość, w miarę jak czas przecieka mi przez ciało. Mała wskazówka poklepuje mnie na raz, dwa, trzy i cztery, szepcząc: dzień dobry, wstawaj, rusz się, obudź się obudź się''
TYTUŁ:Na krawędzi zawsze
DATA PREMIERY:14.05.2014
WYDAWNICTWO:Filia
OPIS:
Na krawędzi zawsze - Redmerski J. A.Nasza historia się zakończyła ale nasza podróż trwa. Ponieważ zawsze będziemy żyć na krawędzi, aż do śmierci. Kilka miesięcy wcześniej Camryn i Andrew, spotkali się w autobusie w drodze donikąd. Zakochali się w sobie i dowiedli, że gdy dwoje ludzi jest sobie przeznaczonych, los znajdzie sposób by ich połączyć. Teraz, w niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji "Na krawędzi nigdy" Camryn i Andrew oddają się w pełni swej miłości do muzyki, pełnymi garściami czerpiąc z życia, tak jak sobie to obiecywali. Ale kiedy wydarza się tragedia, ich związek wystawiony zostaje na ostateczną próbę. O ile Camryn próbuje zagłuszyć swój ból, to Andrew podejmuje śmiałą decyzję - żeby ich życie wróciło na dawny tor, muszą znowu wyruszyć w drogę. Razem odnajdą namiętność, przygody i wyzwania których nie spodziewali się w najśmielszych snach.


„Jesteś moim światem – wyszeptałem. - Mam nadzieję, że nigdy o tym nie zapomnisz. - Nigdy nie zapomnę – odpowiedziała. - Ale gdyby z jakiegoś powodu tak się zdarzyło, mam nadzieję, że znajdziesz sposób, by mi o tym przypomnieć. - Zawsze.”

Promień anioła
 TYTUŁ:Płomień anioła
DATA PREMIERY: 28 maj 2014
WYDAWNICTWO: Świat Książki
OPIS:Druga część bestsellerowej trylogii. Anioły – najpiękniejsze istoty nie z tego świata – są wokół nas. A co jeśli nie są tymi, za które ich uważamy i powoli niszczą ludzkość? Jedynie Willow posiada moc potrzebną do pokonania złowrogiego Kościoła Aniołów, który nie cofnie się przed niczym, żeby ją unieszkodliwić. Lecz Willow nie działa samotnie. Wspiera ją ukochany Alex – wyszkolony Zabójca Aniołów. Kiedy więc Alex jednoczy siły z grupą innych ZA, dziewczyna czuje się straszliwie osamotniona. Wkrótce, w niezwykłych okolicznościach, spotyka Seba. Chłopak poszukiwał Willow przez całe życie, ponieważ jest, tak jak ona, półaniołem…

władcy czasuTYTUŁ:Władcy czasu
DATA PREMIERY: 28 maj 2014
WYDAWNICTWO: Jaguar
OPIS:
Kontynuacja „Poza czasem” – zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, która nie zna granic czasu i przestrzeni. Kiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze – w czasie ostatniej podróży w miniony wiek. Okazuje się jednak, że radość Michelle była przedwczesna. Philip w ogóle jej nie pamięta. Więcej – nie pamięta niczego, co wydarzyło się kiedyś i wydaje się nie mieć pojęcia o samym sobie z 1910 roku. Zrozpaczona Michelle natrafia na dziennik swego ojca, a w nim na opowieści o jego podróżach w czasie, tajnej organizacji i kontaktach z mściwym członkiem rodziny Windsorów…


elitaTYTUŁ:Elita
DATA PREMIERY: 21 maj 2014
WYDAWNICTWO: Jaguar
OPIS:

Drugi tom „Rywalek”. Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu.

A tak oto się prezentuje maj! Na co macie ochotę? A może juz czytaliście w oryginale? Podzielcie się opinią na co zbiracie! : )))))))))

5 komentarzy:

 1. Dar Julii i Przebudzona o świcie to moje Must have! ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie dla mnie, czemu wszystkie są takie cudowne?! ♥ ♥ Muszę je mieć! heheh :D

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Z Twoich propozycji koniecznie muszę mieć "Dar Julii". "Elitę" też bym chciała, gdybym czytała poprzednią część :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najpierw chciałbym zapoznać się z C.C. hunter ;d

  OdpowiedzUsuń