środa, 21 maja 2014

Pomiędzy

Okładka książki PomiędzyWitajcie! Z góry przepraszam za moją nie obecność ale nauka i bierzmowanie dają w kość. Do tego dalej nie mam ładowarki do laptopa.. Dzisiaj prznoszę wam spóźnioną o kilka dni recenzje. PRZEPRASZAM!


 OPIS: Śmierć nas nie rozłączy…
 Unosząc się w wodach ciemnej rzeki, Amelia jest świadoma tylko jednego – tego, że nie żyje. Nie wie, kim była przed śmiercią, nie wie, dlaczego i w jaki sposób umarła. Skazana na wieczne dryfowanie w bezczasie, zamknięta w pułapce, Amelia jest tylko szeptem w mroku, cichym, nieszczęśliwym cieniem dziewczyny, którą kiedyś, być może, była.
 Nagle wszystko się zmienia.
 Jako duch, Amelia nie może pomóc chłopakowi, który tonie w bezdennej rzece. Może tylko życzyć mu szczęścia. A jednak, w krótkiej chwili porozumienia, która nigdy nie powinna nastąpić, dzieje się coś dziwnego i Joshua nie umiera.

 Kim jest Amelia? Kto skazał ją na śmierć? Zafascynowany cieniem chłopak angażuje się bez pamięci w dziwny związek, żyjąc nadzieją na to, że któregoś dnia wspólnie z Amelią rozwikła jej zagadkę. Chwile szczęścia są krótkie, przyszłość zaś niemożliwa… Zły duch imieniem Eli chce za wszelką cenę wciągnąć zmarłą dziewczynę z powrotem w otchłań. Tym razem na zawsze.

 Moja opinia:
Po książkę sięgnęłam dość chętnie, interesowała mnie zarówno okładka jak i opis, do tego dochodziła również moja opinia o wydawnictwie. Książki z niego zawsze przypadały mi do gustu i tym razem też tak było !

Tara Hudson urodziła się i dorastała w Oklahomie. Zawsze kochała opowiadać historie o duchach, szczególnie ze swoimi przyjaciółkami, które lubiły odwiedzać opuszczone cmentarze tak bardzo jak i ona. Poza tym oczywiście uwielbia pisać, co na pewno także przyczyniło się do powstania jej powieści. Teraz Tara mieszka w Oklahomie z mężem i synem. „Pomiędzy” jest jej debiutancką powieścią.

Amelia wie o sobie tylko tyle że umarła, wie że zgineła w rzece przy której się błąka, ale nie wie czy popełniła samobójstwo czy ktoś ją popchnął. Jest niewidzialna, ale do czasu.. Ratuje tonącego chłopaka. Rodzi się między nimi uczucie. Razem próbują odkryć kim była Amelia i jak umarła. Niestety nikt ni patrzy na nich przychylnie. Bo taki związek raczej nie ma szans?

Na początku Amelia jest strasznie nie wyraźna, bez osobowości,typowy duch (?). Ale kiedy poznajemy ją i kiedy ona poznaje siebie wraz z Joshuą, Amelia staje sie inną postacią


Fabuła powieści jest ciekawa. Na początku jest bardzo mało akcji, bardziej skupiamy się na głównej bohaterce i jej emocjach, uczuciach. Dopiero później wątki bardziej się rozwijają. Mimo że dzieje się mało ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje, to i tak czytelnik zostaje wciągnięty w tę historię.
 Styl pisania autorki jest świetny, zagłebia nas w świat, fabułe i postaci.
 Co prawda nie od pierwszej strony niesamowicie mnie zaciekawiła, al nie czekałam na to długo. „Pomiędzy” bardzo mi się podobało, głównie przez to, że był wprowadzony inny wątek niż wampiry anioły i demony. Poruszyła mnie ona do głębi i nie umiałam utrzymać swych emocji na wodzy.Dzisiaj krótko ale treściwie!
ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA DZIĘKUJE WYDAWNICTWU JAGUAR!


3 komentarze:

 1. Nie słyszałam o tej pozycji, ale brzmi naprawdę obiecująco! :D
  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie bardzo mnie przekonuje, odpuszczę sobie ;)

  Pozdrawiam, Anath

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze o niej nie słyszałam, ale wydaje się być ciekawa.

  Pozdrawiam,
  W.

  PS Z okazji moich wczorajszych urodzin pozwolę sobie zaprosić na rozdanie u mnie! ;)

  OdpowiedzUsuń