czwartek, 29 maja 2014

Poza czasem..


Okładka książki Poza czasem
Dzień dobry!

Pogoda dalej tragiczna, wychodzić się z łóżka nie chce, chociaż ile w tym łóżku można leżeć? Dzisiaj przynosze wam kolejną książeczke, może po podróżujemy razem w czasie?

Opis książki:

Kiedy rodzinę Michele Windsor dotyka tragedia, dziewczyna zmuszona jest przeprowadzić się z Los Angeles do Nowego Jorku, gdzie mieszkają jej bogaci i arystokratyczni dziadkowie, których nie poznała nigdy wcześniej. W ich starym, pełnym rodzinnych sekretów domu przy Fifth Avenue, Michele odkrywa największą tajemnicę: dziennik jednej z jej przodkiń, który ma niesamowitą moc: przenosi ją w czasie do 1910 roku, kiedy to został napisany. Tam, na wytwornym balu maskowym, Michele poznaje młodego mężczyznę o intensywnie niebieskich oczach, który przez całe życie nawiedzał ją w snach. Zakochuje się w nim i rozpoczyna romans nie z tego świata.

Michele zaczyna prowadzić podwójne życie, próbując zachować równowagę pomiędzy swoim współczesnym, szkolnym życiem a ucieczkami w przeszłość. Kiedy jednak dokonuje straszliwego odkrycia, musi udać się w podróż w czasie, by uratować chłopaka, którego pokochała i zakończyć poszukiwania, które zdecydują o jej losie.

Moja opinia:

Podróże w czasie ten temat jest częsty jeżeli chodzi o literaturę. Z chęcią sięgnełam po tę pozycje, a do tego zachwalała ją moja przyjaciółka.

Michele Windsor jest zwyczajną nastolatką z Kalifornii. Jej dzień niczym nie różni się od dnia każdej innej przeciętnej dziewczyny. Szkoła, spotkania z przyjaciółmi i miłość. To niestety nie koniec smutnych wydarzeń w tej zwykłej codzienności Michele. Nagła śmierć matki - najbliższej przyjaciółki dziewczyny – to dla niej ogromny wstrząs. Życie młodej dziewczyny zostaje wywrócone do góry nogami.

Akcja powieści toczy się w Nowym Jorku - tym współczesnym, z początku XXI wieku, i tym z lat 20. i 40. ubiegłego stulecia. Alexandra Monir w znakomity sposób przedstawiła klimat tego miasta na przestrzeni lat. Opisy budowli, wystrój wnętrz, ale także charakterystyka tamtejszego społeczeństwa to świetna sprawa. Dzięki tym elementom można się wspaniale wczuć w klimat miasta.

Główni bohaterowie tej o to powieści to Michele i Phillip. Michele to typowa nastolatka, ma bardzo fajny charakter, nie da się jej nie lubić. A Phillip? To typowy dżentelmen. Uczucie pomiędzy tą dwójką rodzi się gwałtownie.

Książke polecam miłośnikom podróży w czasie, tym którzy lubią historie miłosne i opowieści z tajemnicą rodzinną.Poza czasem” czyta się niezwykle przyjemnie. Mimo że książka sprawiała mi lekkie trudności, bo momentami jest nudna, to podobała mi się i z chęcią poznam 2 drugą część. : )


''Nie umiem już żyć zwyczajnie, Muszę gonić czas. Popchnoł mnie nieodwracalnie Twoich oczu blask. Zabierz tam,gdzie przyjaciel czas Nigdy już nie rozdzieli nas. Zabierz mnie na szalony bal, Ściśnij dłoń - odfruniemy w dal.'' s.89

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuje wydawnictwu Jaguar! : )

2 komentarze:

  1. uwielbiam książki z wątkiem podróży w czaise;) Muszę ja koniecznie przeczytać;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi całkiem nieźle, chętnie przeczytam :>

    OdpowiedzUsuń