środa, 28 maja 2014

Przebudzona o świcie


Przebudzona o świcie
Dzień dobry moi drodzy książkoholicy!Piękna pogoda uciekła, zastąpił ją deszcz i burza plus zimna temperatura. Brrr... : < Na szczęście dobrą pogodę i humor zapewniają mi książki. Dzisiaj wprowadzę was w świat Kyile Galen z Wodospadów cienia.
Zapewne większość z was zapoznało się już z burzliwym życiem Kylie, bohaterki która ma nie małe problemy rodzinne. Umiera jej babcia, rodzice się rozwodzą i do tego ukazuje jej się dziwny duch - żołnierz. Po pierwszej części znalazłam odpowiedzi na większość ale nie na wszystkie pytania. Czekałam na drugą część i jak tylko trafiła na moją półkę to miała czekać na swoją kolej, ale ciekawość wzięła górę i książka leży przeczytana i perfidnie się na mnie patrzy abym napisała co o niej sądze! : )
„To niesamowite, jak zmienia się spojrzenie na wiele spraw, gdy się dowiadujesz, że może nie jesteś człowiekiem.”
Opis wydawnictwa:
Kontynuacja bestsellerowej książki "Urodzona o północy" z serii Wodospady Cienia.
 Kylie Galen przebywa w Wodospadach Cienia już od jakiegoś czasu. Choć wśród tych wszystkich niezwykłych istot jej życie już nigdy nie będzie takie samo, czuje, że jej miejsce jest właśnie tutaj. Wciąż jednak nie ma pojęcia, kim jest naprawdę. Desperacko pragnie ustalić swoją tożsamość i zrozumieć, dlaczego nawiedzają ją duchy.
 Jeden z nich twierdzi, że ktoś bliski Kylie umrze przed końcem lata. Nie wiadomo, kto to będzie ani jak go uratować. Kylie dręczą też problemy sercowe. Nie potrafi zdecydować, czy zostać z wilkołakiem Lucasem, związek z którym nie należy do usłanych różami, czy być z półelfem Derekiem, który zaczyna coraz bardziej na nią naciskać. Dziewczyna wie, że musi dokonać wyboru…
 Romanse jednak muszą zejść na dalszy plan, gdy ciemna strona świata istot paranormalnych zaczyna zagrażac wszystkiemu, co jest dla Kylie drogie.

Moja opinia:
Tak jak wspominałam wcześniej książka ma dziwne przyciąganie. Jej piękna okładka ciągneła mnie do siebie i w końcu uległam. Zagłębiłam się w magicznym świecie Wodospadów Cienia.
 Kylie już wie że widzi duchy, ale dalej nie wie kim naprawdę jest. Przywiązała się już do obozu, przyzwyczaiła się do obecności wampirów, elfów, czarownic, zmiennokształtnych, wilkołaków i obecności duchów.
Lucas opuścił obóz i Kylie jest smutna, został Derek i jej uczucia wzmacniają się ku niemu. Ale tajemniczy wilkołak nie daje jej spokoju, nawiedza ją w snach, co będzie jak wróci? ''Ps Śnij o mnie''.
Wchodząc na nowo w świat Kylie bardzo się cieszyłam, że przeżyje z nią kolejne wspaniałe chwile.

 Miałam wielkie oczekiwania co do tej książki. I wiecie co? NIE ZAWIODŁAM SIĘ! Autorka mimo, że pisze w 3 osobie czego ja osobiście nie trawie to tutaj mi nie przeszkadza, świetnie wprowadza elementy zaskoczenia, z tą książką nie da się nudzić!

Pozostaje mi czekać na trzecią część, co jest po prostu torturą ponieważ mam tyle pytań, zagadek które chce rozwiązać wraz z panią Hunter która podarowała mi wspaniałe chwile z Kylie , Derekiem i Lucasem. Kto team Lucas a kto Derek?

LUCAS! 

Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuje wydawnictwu Feeria!

                                                                                                                  Całuje Marta. : *

3 komentarze:

  1. Mam w planach pierwszy tom. Takie książki to zdecydowanie moje klimaty :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę nadrobić zaległości odnośnie tej serii :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oczywiście team Lucas :)

    OdpowiedzUsuń