niedziela, 5 stycznia 2014

Igrzyska śmierć- FilmWkońcu coś pisze, wcześniej nie miałam weny, ani nie miałam o czym. Nowy rok już za nami, zaczynamy nowe życie i takie tam. A ja rok 2014 zaczełam od obejrzenia filmu "W pierścieniu ognia".
"Igrzyska śmierci" to wspaniała trylogia, wciągająca historia mimo że momentami nudna. Ale dobra mówimy tu o filmie, pierwsza część mnie zawiodła, ale ta część to coś niesamowitego. Mimo że oglądałam film z beznadziejnym lektorem to i tak było warto. Ogólnie twierdze iż książki są lepsze niż film ponieważ w filmie nie odda sie wszystkiego co chciała autorka, wiele rzeczy sie pomija lub dodaje, a już nie wspomne o wartościach edukacyjnych. Kiedyś wolałam oglądać filmy, ale tera jestem za książkami. Każda książa = inny świat, inne emocje,, inne postacie i inne romanse.''– Więc potrafisz też pływać – zauważa. – Gdzie się tego nauczyłaś w Dwunastym Dystrykcie?
 – Mamy dużą wannę – odpowiadam.''Jennifer Lawrence jest wspaniałą aktorą, przekonującą w tym co robi. Ile ja bym dała za chłopaka takiego jak Gale czy Peeta chociaż wole Gale, jest moim ulubieńcem, ubóstwiam go w książce jak i w filmie, jest taki czuły dla Katniss. Mimo że to z Peetą Katniss sie zaręczyła ale tylko na potrzeby mediów jej serce bije dla Gale, bynajmniej według mnie. Kiedy Katniss wyrusza do Kapitolu na 75 Głodowe Igrzyska jest załamana że znó musi to przeżywać. Cinna jej stylista przygotowywuje jej piekną ślubną suknie, która jak Katniss sie zakręci suknia "jarzy" się ogniem i zamienia w czarną kreacje ze skrzydłami kosogłosa.

Katniss jest czuła, dowcipna, inteligentna, na szkoleniu do igrzysk każdy próbuje zdobyć sojuszników aby jak najdłużej przeżyć.


"To nie jest miejsce dla dziewczyny, która igra z ogniem." 

W pierszych chwilach na arenie ginie 1/4 ludzi, jezu emocje są wielkie jak Peeta sie topi. Po pewnym czasie nasi bohaterowie otkrywają że arena jest jak wielki zegar, gdzie w odsępach czasowych dzieją sie różne rzeczy. 
Mówiąc w skrócie Katniss zostaje uratowna ze swoją załogą sojuszników, na statku czeka Gale. Co mnie zabiło?
Zabiła mnie końcówka, a raczej słowa " 12 dystryktu już nie ma."


"Długo i szczęśliwie żyje się tylko w bajkach."


3 komentarze:

  1. Wiesz co ci powiem? Że w pierwszej części IŚ nie przepadałam za Peetą, ale w WPO się w nim zakochałam <33333

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja i tak wole Gale <3
    Ale Peeta jest ok ^ ^

    OdpowiedzUsuń